Převodní tabulka a ceník

Kde najít emisní limit?

ekologická daň, technický průkaz, norma EURO

Emisní limit ve velkém technickém průkazu v kolonce 16 pod EU č. nebo V.9 EHS/ES

Výše poplatku ekologické daně není odvozena od stáří motorového vozidla ale od jeho emisních limitů. Tyto limity pak splňují či nesplňují normu EURO, v současné době EURO 1 až EURO 5. Pro určení kterou z norem splňuje Váš vůz je nejdříve potřeba zjistit označení emisních limitů. Toto označení najdete ve velkém technickém průkazu v kolence emise. Srovnáním s níže uvedenou tabulkou pak zjistíte jaký poplatek (pokud nějaký) se vztahuje pro daný vůz.

Nezávazné porovnání povinného ručení
 

Ekologická daň tabulka

 

Ceník:

a) Splňuje normu EURO 0 – poplatek činí 10 000 kč

b) Splňuje normu EURO 1 – poplatek ve výši 5 000 kč

c) Splňuje normu EURO 2 – výše poplatku 3 000 kč

b) Vyšší normy, tedy EURO 3, 4 a 5 jsou od poplatku osvobozen

Pokud není ve Vašem velkém technickém průkazu uvedeno označení emisního limitu,
je téměř jisté že vozidlo nesplňuje žádnou z norem.
Výjimkou může být pouze administrativní pochybení při zpracování technického průkazu.

Nezávazné porovnání povinného ručení
 

727 komentářů u „Převodní tabulka a ceník

 1. Dobrý den, nikde v tabulkách jsem nenašla, zda spadá označení EU č:. 1999/102 B do té samé kategorie jako 1999/102 A. Pokud mám první údaj (s variantou B) ve velkém techn. průkazu v kolonce č. 16 jako jediný údaj (žádné EHK), jen toto EU č., jak je to prosím s výší ekolog. daně? Předem děkuji za odpověď.

  • Musíte splnit klubové testace na veterána (původní a relativně zachovalý stav, příp. dobové úpravy), poté je teprve možné jej přehlásit na veterána a tak se vyhnete eko dani. Přesné info získáte ale od klubu.
   // Info je pouze orientační/informativní a může se od skutečnosti lišit.

 2. Prosím o sdělení jakou ekologickou daň zaplatím při převodu auta FIAT PUNTO rok výroby 2001, VIN ZFA18800004366763, směrnice EHS/ES (emisní limit)1999/102. Za lomítkem je 102 bez „A“ nebo „B“ jak je uvedeno výše na této stránce v seznamu emisních limitů.
  Děkuji, Jan Hála.

 3. Dobrý den,
  dcera má v plánu koupit přes Bazoš starší autíčko – Citroen Saxo 1.1 z r. 2000. Nejsme si jisti, zda bude platit ekodaň, zatím nemáme k dispozici velký TP. Není možné, abyste nám poradili – určitě se to dá někde zjistit.
  Děkuji, s pozdravem
  Robková V.

Napsat komentář