Jaké si vybrat pneumatiky?

Pneumatiky jsou nezbytnou součástí vozidla. Při jejich nákupu bychom neměli zbytečně šetřit na špatném místě, přeci jen jde o investici na několik let do našeho pohodlí, zážitku z jízdy a bezpečnosti na cestách. Bez vhodně zvolených pneu se nám nebude dobře jezdit a stejně budeme muset pořídit nové. Nakupovat můžeme v kamenných prodejnách nebo na internetu. Online nákup je pro mnoho lidí pohodlnější a dávají mu přednost. Pokud si vyberete spolehlivý e-shop a dobře zvolíte typ pneu, tak nemáte co ztratit. Jako první se nabízí otázka, zda koupit pneu nové nebo již jeté. Nabídka ojetých pneu může být velmi lákavá a v jistých případech opravdu výhodná. V zásadě je ale lepší koupit nové. Kvalita by měla odpovídat jak typu automobilu, tak i stylu jízdy, počtu najetých kilometrů za rok a místním podmínkám.

Vybírejte s chladnou hlavou, jelikož dnešní trh je přesycen různými druhy a značkami. Rozhodně doporučujeme se řídit doporučením výrobce vozu pro pneumatiky a jejich rozměry. Informace najdete v technickém průkazu a manuálu k vozidlu, včetně rozměrů alternativních. Zvažte také v jakých podmínkách a kdy budete jezdit. V našich podmínkách potřebujete pneu zimní i letní. Nekombinujte pneumatiky několika různých výrobců, jinak zhoršíte brzdné a jízdní vlastnosti. Ideální jsou všechny čtyři pneumatiky stejné, minimálně ale dodržujte stejný vzorek na stejné ose. Při výměně vždy měňte i ventilky. Nově koupené pneumatiky nechejte odborně namontovat a vyvážit. Zvýšíte jízdní komfort a prodloužíte životnost.

O kvalitě jednotlivých typů pneu mohou hodně prozradit nezávislé testy. Důležité je také dívat se na datum výroby, které vám prozradí DOT na bočnici. Při výběru je dobré brát zřetel především na parametry jako je přilnavost na mokré vozovce, valivý odpor a hlučnost v dB, což jsou údaje na EU štítku. Dále je určující i jízdní stabilita, odolnost vůči aquaplanningu, brzdění na suché vozovce, kilometrový výkon a životnost. Pokud hledáte kvalitní pneumatiky za dobré ceny s nákupem přes internet, tak zkuste Nejlevnejsipneu.cz. V tomto e-shopu například u každého výrobku vidíte i detail pneumatiky s údajem DOT, tedy týden a rok výroby, společně se zemí původu. Máte pak jistotu v tom, co kupujete. K tomu všemu vám zakoupené pneumatiky dovezou domů zdarma a to dokonce do 24 hodin.

5/5 - (1 vote)