Ekologická daň

Kde najít emisní limit?

ekologická daň


Emisní limit ve velkém technickém průkazu v kolonce 16 pod EU č. nebo V.9 EHS/ES

Ekologickou daní se rozumí poplatek, který se platí při registraci (přeregistraci) motorového vozidla. Tato zákonná povinnost vznikla v roce 2009 novelou zákona o odpadech 383/2001 paragraf 37e, přesné znění naleznete ZDE. Je nutno si připomenout, že ekologická daň byla zavedena parlamentem ČR na žádost Evropské unie a stala se jakýmsi přílepkem zákona o odpadech. Původní návrh novely zákona totiž ještě poplatky za ekologickou likvidaci neobsahoval, do návrhu ho zapracovalo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím poslaneneckého výboru pro životní prostředí. Příjmy z této daně mají posloužit na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků.

Nezávazné porovnání povinného ručení
 

Kdo hradí ekologickou daň

Ekologickou daň hradí vždy osoba na kterou se vozidlo registruje. Až na výjimky není podstatné jakým způsobem došlo k převodu vozidla. Často se trochu zkresleně uvádí že poplatek hradí „kupující“, tato povinnost však nezaniká ani převodem vozidla prostřednictvím „darovací smlouvy“.
Výjimku z platby ekologické daně tvoří držitelé průkazu ZTP a osoby, u kterých dochází k registraci v důsledku nabytí a vypořádání dědictví nebo v důsledku zániku společného jmění manželů, viz – výjimky z platby daně

U jakých vozidel se platí ekologická daň

Poplatek platí pro motorová vozidla skupin M1 a N1, tedy „dvoustopá“ osobní a užitková vozidla jejichž max. hmotnost nepřekračuje 3,5 tuny.

Kdy se ekologická daň neplatí

Ekologická daň se platí pouze jednou u každého registrovaného vozidla, pokud byl již v minilosti poplatek uhrazen (ne osvobozen kvůli dědictví nebo ZTP) jsou již další registrace tohoto vozidla bez poplatku. Poplatek se dále neplatí v případě výjimek ze zákona (ZTP, majetkové vypořádání – pouze pro prvního majitele)

Jaká je výše poplatku

Výše ekologická daňe se odvíjí od plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství 31g) ve výši a) 3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2, b) 5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1, c) 10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b). Bližší informace a tabulku pro zjištění výše poplatku najdete na stránce tabulka a ceník.

Nezávazné porovnání povinného ručení
 

Ekologická daň
4.4 (87.27%) 11 votes

329 komentářů u „Ekologická daň

 1. Managing scrap book is one on the world’s most creative and wonderful likes and dislikes. It is relaxing as well as creative to spend quality time with all your friends and family. In addition, it also keeps beautiful memories fresh for life long.

  4) Make a play area within sight of function area. You a lot more done you don’t require jump up and run all time to make sure that you your children are fine.

  Everything looks good because of a distance; Money, Fame, Fan-following, value of opinion and everything which comes with being role manufacturer. Despite this, all of parents have one negative verdict. With fame comes expectation, failure that can have life complicating consequences. From time to time, sports news has shown the fall of once most wanted Famous Sports Personalities.

  As problems that each of another Sunday of May month mother day is widely known. On the occasion of mothers day, people all in the world unites together to spend tribute to the concept of motherhood. Sending a variety of mothers day gifts within this auspicious day is thought to be a gesture that conveys one’s love and regards to their parents. So this day we present special gifts for making happy and show how much love to mother.

  The dish EVERYONE loves and requests are my famous Amish Noodles. These are best side dish. Each goes with almost everything. There are several favorites Really like to prepare along with the others find out. As for receiving favorite dishes, It would are Nann’s Shepherds Pie!

  If your mother will be the type of mom is actually always polished, a gift certificate to her favorite nail salon or to her hair salon can make for a well appreciated A birthday gift that shouldn’t cost too quite. Many nail salons charge lower than $20 to put together a basic nail cutting. A gift certificate for a manicure a great inexpensive Mother’s day gift.

  Mother’s day in England is celebrated on site and generating Sunday for the month from the Lent. In england was site directories . empire in the world to dedicate a national holiday to many mothers. The poor would send their children as domestic servants to the rich in far off regions. Several vaccinations were given a weekend off meet up with their ancestry. They would visit their mother church and present flowers within their mothers through the Mothering Saturday. The Industrial revolution of England changed the working conditions as well as the traditions got buried under rapid progress of the empire.

  „http://eastwill.org/forum/home.php?mod=space&uid=902223&do=profile“
  „http://dpk.kalbar.info/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=3538“
  „http://v5mebel.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=http://happymothersdaymay2019.blogspot.com/2019/04/mothers-and-fathers-day-uk-2019-gifts.html“
  „http://kurganoblduma.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=http://happymothersdaymay2019.blogspot.com/2019/04/mothers-day-2019-uk_24.html“
  „http://www.400clubthailand.com/home.php?mod=space&uid=515034&do=profile&from=space“

 2. Zdanovacim obdobim je kalendarni mesic. Platce dane ma povinnost podat navrh na registraci k dani u celniho uradu nejpozdeji v den vzniku povinnosti dan priznat a zaplatit. Platci jsou povinni predlozit danove priznani a zaplatit dan do 25. dne po skonceni zdanovaciho obdobi, ve kterem tato povinnost vznikla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *